Главная > новини тернопільщини > Десятки людей протестують на Театральному майдані

Десятки людей протестують на Театральному майдані

11.02.2016 14:30


Активісти патріотичний організації Тернопільщини та сусідніх областей вийшли на акцію солідарності з івано-франківськими майданівцями, яким сьогодні у Тернополі обиратимуть міру запобіжного заходу за нібито участь в «смітниковій люстрації».

Тернопільський міськрайонний суд сьогодні обиратиме міри запобіжного заходу для підозрюваних у «смітниковій люстрації», яка відбулась у 9 квітня 2015 року в місті Івано-Франківськ. Тоді у контейнер кинули начальника обласного управління юстиції Василя Кавацюка та покатали його вулицями Івано-Франківська. Той двома місяцями раніше зареєстрував обласну організацію партії «Опозиційний блок», чим викликав обурення.

9 лютого 2016 року сімох активістів «Правого сектору» Івано-Франківська запросили на допит у Головне управління Національної поліції в м. Тернопіль. Підтримати їх та проконтролювати хід справи прийшли симпатики «Правого сектору» з Тернополя, Івано-Франківська та Рівного.

- Моєму клієнту інкримінують статтю 296 ККУ ч.2 (хуліганські дії, вчинені групою осіб). Що є насправді - ми будемо знати сьогодні, коли відвідаємо вперше слідчого, тому що мого підзахисного Яхневича Андрія від квітня минулого року ніхто жодного разу не допитав. Людина постійно проживала за місцем прописки, має сім’ю, контактує з оточуючими. Повісток не приходило. Місцеві і тернопільські слідчі його не викликали. Я мав розмову зі слідчим, приховувати не буду, вони запросили нас до себе і сказали про те, що сьогодні буде попереджено Андрія про підозру і заодно відносно нього буде обиратися міра запобіжного заходу Тернопільським міжрайонним судом, - коментує адвокат Ради адвокатів Івано-Франківської області Володимир Бандура.

Сам Андрій Яхневич шокований способом запрошення на допит – йому замість повістки надіслали смску.

- Акцію «Чистий четвер» (під час якої й відбулась «люстрація» Кавацюка) проводили дуже багато організацій. Однак викликали до поліції лише сімох чоловіків, які мають відношення до «Правого сектору». Я входжу в політичну партію «Правий сектор». Позавчора мені прийшла смс, що я є підозрюваним у вчиненні злочину, - коментує Андрій Яхневич. Вони мені пред’являють як доказ відео, що я нібито був на акції, але я себе там не впізнаю. Я на акції «Чистий четвер» був, але Кавацюка не кидав., - коментує головний фігурант справи Андрій Яхневич.

Точної інформації про те, скільки осіб фігурує у справі точно не відомо: одні кажуть – 5, інші - 7. Федір Туз з Городенки теж приїхав сьогодні на допит. Він, як і Андрій Яхневич, каже, що не кидав у контейнер начальника обласного управління юстиції, хоч і прийшов на акцію «Чистий четвер» 9 квітня 2015 року.

- Мені позавчора подзвонив старший слідчий Герасимів Володимир Михайлович. Сказав з’явитися на вул. Валову,11 для проведення слідчих дій щодо акції «Чистий четвер», - каже Федір Туз.

Чимало запитань викликає переведення справи з Івано-Франківска, де відбулась «смітникова люстрація» у Тернопіль. Адвокат Володимир Бандура пояснює це необхідністю уникнення тиску на слідство.

- Переведення справи не суперечить закону. Імовірно, причина у тому, що людина, яку прокатали у контейнері, займала посаду начальника обласного управління юстиції та могла би вплинути на слідчі дії, - коментує Володимир Бандура.

Юлія Швець
Фото автора


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x