Главная > новини тернопільщини > Останки тіл учасників боїв на горі Лисоня перепоховають

Останки тіл учасників боїв на горі Лисоня перепоховають

13.06.2018 14:49


У серпні 2017 року під час експлуатації кам’яного кар’єру на горі Лисоня (на території сільської ради с.Шибалин Бережанського району) було виявлено кістки невідомих. На місці організовано розкопки, які проводили працівники комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» (м.Львів), спільно із Дочірнім підприємством “Подільська археологія” державного підприємства “Науково-дослідний центр “Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України (м.Тернопіль) та громадської організації «Закінчимо війну». 

Роботи проводились за кошти обласної Програми вшанування українців, постраждалих у ХХ ст., внаслідок окупаційних режимів  Героїв Небесної Сотні і учасників антитерористичної операції у ХХІ ст. на 2017-2019 роки. В результаті було виявлено масове санітарне поховання полеглих у боях на горі Лисоня в серпні-вересні 1916 року. 

За віднайденими артефактами вдалось з’ясувати, що тут поховані вояки різних воюючих сторін: військові австро-угорської монархії, німецької кайзерівської та російської імперської армій. Серед захоронених вояків, найвірогідніше, є чимало українців, які були в арміях ворогуючих сторін. Важливим є й факт, шо саме гора Лисоня стала символом звитяги Українських Січових Стрільців. 

Оскільки тіла загиблих лежали в хаотичному порядку в окопах, можна припустити, що полеглі  вояки не були поховані за християнським обрядом із заупокійною панахидою та похоронним Богослужінням.


19 червня 2018 року о 12.00 заплановано провести перепоховання останків тіл на Меморіальному кладовищі жертв Першої світової війни  за участю відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України Святослава Шеремети, генерального секретаря організації «Чорний Хрест» Австрії, «Німецької народної спілки догляду за військовими похованнями в Україні», «Українського інституту національної пам'яті», НСОУ «Пласт», істориків, військовослужбовців та інших.


Взяти участь у молитві за загиблих воїнів запрошують усіх небайдужих громадян.
Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x