Главная > новини тернопільщини > На відкритих після карантину ринках Тернопільщини вже виявили перші порушення

На відкритих після карантину ринках Тернопільщини вже виявили перші порушення

15.05.2020 14:37


 Фахівці Держпродспоживслужби  перевірили, як працює ринок у Борщеві. Позаплановий захід державного нагляду ТОВ «Борщівський ринок» здійснили спільно з міським головою Кобилянським І.І. Фахівці звернули увагу адміністрації на дотримання вимог Постанови Головного санітарного лікаря України № 14, від 27.04.2020р. щодо протидії поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках.

 Допуск працівників і відвідувачів проводився за наявності вдягнутої медичної маски, проходження безконтактного температурного скринінгу. На ринку доступні диспансери з антисептиками, місця торгівлі облаштовані захисними бар’єрами між продавцями і покупцями. Стихійна торгівля на прилеглій території відсутня.

 Попри це встановили й порушення вимог до роботи агропродовольчих ринків в умовах карантину. Розсада овочів і квітів в основному реалізувалась на ринку МП «Міський виробничо-торговий центр», на вул. Я. Кондри, а цей ринок не розпочав роботу (по режиму його роботи ринковий день – четвер), так як власники не можуть забезпечити дотримання  санітарних та протиепідемічних заходів. Громадяни, які планували реалізувати розсаду на цьому ринку, перейшли торгувати на ТОВ «Борщівський ринок», який не розраховуючи на таку кількість продавців не наніс розміток на території. Це ж стосується й інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень з метою профілактики поширення COVID-19, так як інформація з гучномовця не поширювалась на всю територію ринку. Відповідно, це  порушення ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» №4004–ХІІ від 24.02.1994р., ст. 11, 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06.04.2000р. та  п.5, 8 постанови Головного державного санітарного лікаря України №14 від 27.04.2020р. «Щодо протидії поширення коронавірусної хвороби СОVID 19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках».

 Фахівці Борщівського районного управління надали припис по усуненню цих порушень директору ринку.

 Працівники Бережанського районного управління ГУ ДПСС в Тернопільській області також контролюють роботу місцевого ринку. Вони щоденно проводять позапланове обстеження на дотримання умов роботи під час карантину.

 Усім продавцям до початку роботи роблять температурний скринінг. Вимірюють температуру і покупцям. На територію ринку пропускають лише людей в масках. Між продавцями та покупцями встановлені захисні бар‘єри. Якість та безпечність продукції перевіряють фахівці лабораторії ветсанекспертизи. Наразі порушень там не виявляли.

Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x