Главная > новини тернопільщини > На Тернопільщині вчили, як досягнути успіху за допомогою ляльок

На Тернопільщині вчили, як досягнути успіху за допомогою ляльок

09.10.2015 14:40


У Чортківському районному центрі зайнятості відбулося чергове засідання клубу для молоді «Шлях до успіху» на тему: «Креативність як засіб досягнення професійного успіху», у якому взяла участь майстер з виготовлення ляльок-мотанок Оксана Ободяк.

 

Презентуючи колекцію своїх робіт, майстриня акцентувала увагу на популярності та символічності народної ляльки-мотанки, яка продовжується й нині. Адже вона - символ жіночої мудрості, родинний оберіг, у якому поєднані традиції, історія, зв’язок поколінь.

 

Всього за два місяці майстриня створила більше 20 ляльок. У її колекції представлені мотанки оберегові, ляльки-травниці, тематичні, обрядові, сучасні. Кожна з них має свою назву. Усі вони різні по розміру й конфігурації, одягнені у старовинні і сучасні вишиті тканини. Їх неповторні образи доповнюють коралі, стрічки, пояси, плетіння з бісеру.

 

Пані Оксана показала молодим жінкам технологію мотання ляльок, зазначивши, що у цьому процесі важливі бажання й фантазія. «Основне у виробі те, що лялька має бути безликою, а замість обличчя – хрест, який символізує гармонію вертикалі (духовності) і горизонталі (земного розвитку людини), що має сильне захисне значення. Для одягу також підбираються нитки за значенням: на добробут та здоров’я людини - червоно-зелені відтінки, для успіху у фінансових справах - зелені та золотисті, для щастя у коханні, чи подружньому житті – червоні та рожеві кольори», - додала майстриня.

 

Присутні активно обговорювали можливості використання особистих креативних ідей та хобі у професійному становленні, відкритті власної справи; дискутували щодо того як досягти кар’єрного успіху; взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки за 10 хвилин.

Джерело: прес-служба центру зайнятості Тернополя


Поділитись:
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x