Главная > новини тернопільщини > Кому належать землі сільгосппризначення Україні: Апостол навів вражаючі факти

Кому належать землі сільгосппризначення Україні: Апостол навів вражаючі факти

15.05.2019 16:43


За оцінками деяких експертів, загальна площа українських сільгоспугідь, які знаходяться під контролем іноземних компаній, досягає близько5 мільйонів гектарів. Водночас дослідження показали значні "сірі зони" у сфері права землеволодіння в Україні, тож дуже складно точно встановити, кому фактично належать значні площі сільгоспугідь.
Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив радник глави МВС, експерт з аграрних питань Михайло Апостол.


Компанії та акціонери, які давно займаються купівлею земельних ділянок в Україні, знаходяться в різних країнах світу, зазначив він.Так, наприклад, 52 тисячі гектарів належать данській компанії TrigonAgri. Ця компанія була створена в 2006 році на основі стартового капіталу фінської групи Highnetworthindividuals.

Компанія UnitedFarmersHoldingCompany, яка належить групі інвесторів із СаудовськоїАравіі, контролює близько 50 тисяч гектарів українських сільгоспземель через посередництво компаній ContinentalFarmersGroup PLC. AgroGeneration, власник 120 тисяч гектарів землі в Україні, є частиною французької корпорації, причому 62 відсотки акцій знаходяться в управлінні інвестиційної компанії Техасу SigmaBleyzer.

Американському пенсійному фонду NCH Capital належить 450 тисяч гектарів.Компанія розпочала свою діяльність ще в 1993 році. За останнє десятиліття вона систематично орендувала невеликі ділянки с/г угідь (від 2 до 6 тисяч гектарів) по всій Україні, об'єднуючи їх у великі агрофірми. Ці договори оренди дають компанії право викупу цих земель післяскасування мараторію на продаж землі! 

«Ось і причина цього ґвалту про скасування мораторію...», - пояснив Апостол.

Ще одна група компаній - керівництво якими здійснюють громадяни України, на базі комбінацій вітчизняних та іноземних інвестицій. Вони можуть бути інкорпоровані в таких податкових гаванях, як Кіпр, Австрія і Люксембург. Деякі з них управляються українськими олігархами.

«І таких земель, які знаходяться під контролем великих агрохолдингів,понад 7 мільйонів гектарів.Разом з тим, скупка корпоративних прав продовжується надзвичайно швидкими темпами.В цілому, незрозуміла ситуація з правом земельної власності в Україні викликає багато запитань. Але є одне головне питання: чи відповідає інтересам країни, громадян та національній економіці така постійно зростаюча концентрація земель у руках декількох олігархів та іноземних корпорацій?», - додав Михайло Апостол.Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x