Главная > новини тернопільщини > Кістки розстріляних нацистами на Тернопільщині в'язнів перепоховають

Кістки розстріляних нацистами на Тернопільщині в'язнів перепоховають

12.10.2017 10:34


Між Чортковом та селом Ягільниця на пшеничному полі нещодавно виявили людські рештки. На декому ще зберігся одяг та взуття. У цьому місці в 1942-му році розстріляли півсотні людей.

 

Питання про розстріляних українців піднімали ще на Нюрберзькому процесі в 1946-му році, але загиблих вдалось відшукали тільки тепер.

 

Місцевий краєзнавець із Чорткова Юхим Макотерський зайнявся пошуками розстріляних під час каральної операції Гестапо. Інформацію про масові розстріли збирав десятки років. Історія тягнеться із 1942-го року, коли Львів окупували нацисти, тоді під час перестрілки загинув німець-офіцер. У розплату за нього окупанти постановили вбити сто українців.

 

Розстрілювали в’язнів, що мали зв'язок із визвольним рухом. Робили свою чорну справу в різних місцях. Поле поблизу Чорткова стало місцем кровопролиття через в'язницю поруч. Тут вбили 50 людей, а іншим в’язням наказали закопати тіла.

 

До пошуку місця загибелі цих людей долучилось багато мешканців Чорткова.  Вели пошуки із екскаватором, зі спеціальним обладнанням, металошукачами і зондуванням, оскільки часописи повідомляють, що тіла закидали камінням і боєприпасами.

 

Директор Чортківського педагогічного коледжу Роман Пахолок розповідає, що його товариш полював на лиса, який хотів втекти у  нору і вигріб звідти людську кістку. Відтак, завдяки мисливцю вдалось окреслити приблизну ділянку поховання на полі площею 10 гектарів.

 

Згодом відшукали свіжу лисячу нору, з якої виднілись кістки людей. Історики вже встановили, що розстріляні - мешканці Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей.

 

Після ексгумаціїрештки цих людей перепоховають у спільній могилі. Місце визначать рідні, адже імена вбитих збережені та відоме їхнє походження, пише “Наш День”.

 


Поділитись:Актуальне   
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x