Главная > Актуальне > Електронні квитки у громадському транспорті: що чекає тернополян?

Електронні квитки у громадському транспорті: що чекає тернополян?

19.01.2017 23:44


Нещодавно рада прийняла Закон, який може кардинально змінити міські перевезення Тернополя та країни вцілому. Наше видання спробувало більш детально вивчити його та поділитись із читачами.

 

17 січня першим законопроектом, який ухвалила Верховна Рада України, став Закон, за яким впроваджується принципово новий вид оплати за проїзд у транспорті – це електронний квиток. Сам Закон містить перелік змін до інших нормативно-правових актів. Завдяки ним в українське законодавство вводиться поняття електронного квитка, яке у світі вже давно застосовують, а система впроваджена у різних містах доводить свою дієвість. У коментарі директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх зазначив:«Це покладе гарний початок для впровадження не тільки електронного квитка, а й розвитку та запровадження "картки Тернополянина". Ми перші запровадили в Тернополі електронну систему обліку пасажирів, думаю докладемо максимум зусиль для якнайшвидшого запровадження "картки Тернополянина"»

 

Раніше у Тернополі вже була запроваджена система, схожа до електронного квитка, у тролейбусах. Тернополяни вже можуть оцінити перші кроки до його повного запуску. За таким ж принципом діє і Житомир, який за два тижні впроваджує таку ж систему, як і у Тернополі.

У Законі Верховна Рада дозволила місцевим радам впроваджувати е-квиток та встановлювати правила користування громадським транспортом. Він передбачає, що пільговики зможуть замість пільгового посвідчення використовувати е-квитком, а штрафи за безквитковий проїзд зростуть до 30-кратної вартості квитка.

 

Володимир Антків, учасник ініціативи «Ренесанс міст», досліджував таку систему у польському місті Люблін. Там вона вже доказала свою дієвість, а самі картки до-речі є іменними. Запровадження системи дозволить створити так званий «єдиний квиток» для всіх видів міського транспорту – автобусів та тролейбусів і дозволить контролювати кількість перевезених пасажирів. Система дасть змогу відокремити водіїв від «чорної» готівки. Такі дії покращать роботу водіїв, які не будуть відволікатись під час руху на збір грошей з пасажирів. Фахівці зможуть ефективніше планувати маршрути і випуск на них транспорту.

 

Невідомий для українців електронний квиток та система в цілому виглядатиме так: у транспорті будуть встановлені валідатори, через які відбуватиметься оплата за проїзд, приклавши картку (типу MIFARE+) до нього. Протягом визначеного часу пасажири зможуть безкоштовно пересідати з одного автобуса чи трамвая на інший. Крім звичих карт проїзду, оплатити за проїзд можна буде банківськими картками з системою Pay-Pass та за допомогою додатку для смартфонів.

 


Поділитись:
Актуальне   
Маєте важливу інформацію? Стали свідком несправедливих дій? Вас образили і ви хочете розповісти про це місту? Тисніть на кнопку!

Ми розповімо Вашу правду усім.
 

новини
Залишити повідомленняx

У Вас є новини, побажання, критика чи просто бажаєте висловити своє бачення подій? Розміщуйте на нашому сайті інформацію яку б Ви хотіли щоб почули інші.


* Позначенні поля обов’язкові для заповнення

x